2. gebelik düşündüğüm için torch testleri yapıldı; toxoplazma ıgg — pozitif, toxoplazma ıgm –pozitif buna göre gebelik için IGM nin negatifleşmesi mi gerekir?

2. gebelik düşündüğüm için torch testleri yapıldı;toxoplazma ıgg — pozitiftoxoplazma ıgm –pozitiftoxoplazma ıgg avidite 0.378 refarans: 0.300 yüksek aviditetedavi gerektirir mi?buna göre gebelik için IGM nin negatifleşmesi mi gerekir?

Tahlil.com Cevabı : Toxoplazma ıgm –pozitifliği gebelik sürecinde istenmeyen bir durumdur. Tedavi veya gebelik süreci ile ilgili kararı ise doktorunuz verecektir