2 hafta once ılac kullanmıstım bunun bır etkisi olabilir mi?

Kolay gelsin; 23 yaşında erkeğim. Gecen gün yaptırdıgım tahlilde ALANIN AMİNOTRANSFERAZ(ALT): 61 H 0-55 U/L cıktı. Yüksek çıkmasının nedeni nedir? Bir zararı var mıdır? ayrıca 2hafta once ılac kullanmıstım bunun bır etkisi olabilir mi? Tesekkurler.

Tahlil.com Cevabı : Bu yükseklik minimal bir yükseklik olup, ilaç tadevisi, ağrı kesici kullanımı, geçirilen gripal enfeksiyonlarla da olabilir, birkaç hafta sonra kontrol ettirmenizi öneririz..