2 Hafta önce İşyerimizde geceden aç kalarak sabah ölçümünde trigliserit 250 kolesterol low(150 den düşük) kanşeker 130 civarında çıkmıştı...

2 Hafta önce İşyerimizde geceden aç kalarak sabah ölçümünde trigliserit 250 kolesterol low(150 den düşük) kanşeker 130 civarında çıkmıştı.ve çok önceden de yapılan tüm tetkiklerde trigliserit hep yüksek (160-223-250,....) çıkmıştı.Bugün ise sabah unutarak kahvaltı (kahvaltı ortasında hatırlyıp bıraktık) yaptıktan 4 saat sonrasın yapılan ölçümler ise aşağıda.1-Bu durumda bir terslik mi var.2-Hormon testinde tsh yüksek çıktı. Nedir bu tsh???3- Yüksek Düşük ve Değerlere çok yakınolan değerler aşağıdadır.Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.tsh 9.52*** (0.27 - 4.20)crp 0.04sedimentasyon8Kolesterol 168.5Trigliserit 109Glukoz 83.6mcv 80.2 fLmch 28.5 pghgb 15.3 g/dLchcm 36,3 g/dLhdw 3,1 g/dLpct %0,21pdw %64,9

Tahlil.com Cevabı : Tiroid testi olan TSH yüksek çıkmış.Hipotiroidi gibi tiroid bezinin az çalıkmasında böyle sonuç çıkabilir.Trigliserit ve şeker testleriniz tutarsız çıkmış gerçekten.Bunları 12 saatlil açlıktan sonra tekrar ettirmek yerinde olacak.