2 haftalık gebelikte Beta HCG değeri kaç olmalı?

Gebelik şüphem var. Test yaptıracağım. 2 haftalık gebelikte Beta HCG değeri kaç olmalı?

Tahlil.com Cevabı :

2 haftalık bir gebelik tanısı pek mümkün değildir. Henüz testlerle tespit etmek lolay değildir. Yani 2. haftada gebelikte, testler aracılığı ile bebelik teşhis edilemz. Hamilelikten tanısını kanda Beta HCG testi ile koymak için,  ilişki sonrası 3. ve 4. haftalar ancak en yakın sürelerdir.
Kan testinde Beta HCG pozitifliği, hamilelik varlığında son adet tarihi esas alınarak en erken 3. ve 4. haftalarda görülür. Bu haftalarda da yaklaşık Beta HCG değeri, 6 ile 50 mIu/ml aralığında olmalıdır.

Gebelikte 2. hafta hakkında detaylı bilgi almak ve bu süreçte sizi ne beklediğini görmek, belirtiler ve yapmanız gerekenler hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okumanızı öneriyoruz.