2 saatlik seker yükleme sonucları sonrası diyabet tanısı kondu ve ilaç içiyorum şikayetlerim geçmedi ne yapmalıtım ?

2 saatlik seker yükleme sonucları sonrası diyabet tanısı kondu ve sabah aksam 500 mg metformin baslandı ama kendimi çok halsiz hissedeiyorum hiç gücüm kuvvetim yok ilaca baslayalı 6 gün oldu ilaçtan önce de çok halsizdim sabah kalktıgımda cok iyiyim yemekten 40 dk sonra falan halsizlik carpıntı baslıyor nedir anlamadım??? bir kac basamak bile çıkamaz oluyorum.seker bu kadar etkileyebilir mi? kalp kan sayımı tiroid vs normal

Tahlil.com Cevabı : Diabet sistemik bir hastalıktır.Sizde görülen şikayetleri yapması olağandır.Teşhisiniz yeni koyulduğundan tedaviniz de yeni başlamış.Tedaviniz ilerledikçe şikayetlerinizde azalma olacaktır.