20 Mart2015 tarihinde kurmuş olduğum şüpheli ilişki sonrası 13Nisan2015 itibariyle yaptırdığım testlerin sonuçlarını paylaşıyorum;

20 Mart2015 tarihinde kurmuş olduğum şüpheli ilişki sonrası 13Nisan2015 itibariyle yaptırdığım testlerin sonuçlarını paylaşıyorum; ME0011-HBsAg NEGATIF 0.13 ME0067-HIV Ag/Ab NEGATIF 0.33 ME0012-Anti-HBs NEGATIF 0.71 ME0021-Anti-HCV NEGATIF 0.09 MS0021-RPR - VDRL NEGATIF Değerlendirmenizi rica ederim.

Tahlil.com Cevabı : Şüpheli ilişki sonrası HIV   diğer testleri  erken yaptırmışsın. Bazı laboratuvarlar, HIV enfeksiyonu ile ilgili testleri kimi zaman  ilgili bir doktorun talebi olmadan para kazanmak uğruna erkenden yapabiliyorTahlil.com doktorları olarak önerimiz ise bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışmadan kendi başınıza test yaptırmamanız.Doktorunuz ilişkinizin durumu, riskiniz  ve ilişki sonrası uygun zamanı analiz ederek testlerinizi isteyecektir. Konuya dair aşağıda yer alan yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. HIV testleri ne zaman yapılmalıdır?

o************ :

Bu testleri Devlet hastanesi enfeksiyon bölümü prof dr un talebi üzerine yaptırdım. özellikle şüpheli ilişki sonrası 21.gün de Combo testinin önemi bir çok yerde erken teşhiş için yazıyor. HIV Ag/Ab testinin 0,33 çıkması sizin için ne anlam taşıyor? Ve bu doğrultuda bu test zamanında yapılmamışmı?

Cevap:

Yaşadığınız şüpheli temas sonrası yaptırdığınız ve TAHLİL.COM'a sormış bulunduğunuz HIV testi sonuçlarınız negatif.Negatif olmaları da sonuçların normal olduğunu gösteriyor.Şüpheli ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanma endişesiyle kendi başına ve  çoğu zaman doktora da danışmadan test yaptıran bir çok ziyaretçimiz bulunuyor.Hangi HIV testinin,ilişki sonrası  ne zaman yapılacağı ve nasıl yorumlanacağına dair Tahlil.com doktorlarının sizler için hazırladığı yazımızı okumanızı öneriyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hangi HIV testi ne zaman yapılmalıdır?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.