20 yaşındayım.Yaptırdığım kan testi sonucunda aşağıdaki sonuçları aldım?

20 yaşındayım.Yaptırdığım kan testi sonucunda aşağıdaki sonuçları aldım. Doktorum endokrine görünmemi söyledi.Sizin yorumlarınızı da duymak istiyorum. Acaba önemli bir sorun var mı? FT3 4,97 2,0 -- 4,4 FT4 1,35 0,86 -- 1,77 TSH 6,62 0,5 -- 4,3 Ferritin 112 30 -- 400 Folat 6 3,1 -- 1

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuzTSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi