21 Yaşında bir bayanım. TİT sonuçlarımı gönderiyorum.

Merhaba. 21 Yaşında bir bayanım. TİT sonuçlarımı gönderyorum. 4 gündür idrara çıkarken yanma ve kan var.Ateşte var.idrar bulanık/ tortu yok/dansite:1025/reaksiyon:asit/albumin: pozitif/şeker:negatif/aseton: negatif/bilirubin:negatif/ürobilinojen: normal /8-9epitel hücresi/ bol lökosit /bol eritrosit

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen bir idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsunuz. Bir enfeksiyon hastalıkları ya da üroloji uzmanına muayene olun. İdrar kültürü yaptırmanızda fayda var. Ona göre kullanacağınız antibiyotik belirlenir.