21 yaşındayım kilo problemim var. ALT:73 KOLESTROL 221 TRİGLİSERİT: 176 VLDL 35.2 LDL: 135.8 çiktı ve hepsi normalden yüksek.

 21 yaşındayım kilo problemim var. ALT:73 KOLESTROL 221 TRİGLİSERİT: 176 VLDL 35.2 LDL: 135.8 çiktı ve hepsi normalden yüksek. yorumlarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek, bu konuda düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır. ALT de karaciğer yağlanmasının bir göstergesi olabilir.Muhtemelen kilo sorununuz da var.