21 yaşındayım TSH değerim 3.33 çıktı. Gebelik için 2-2.5 olması gerektiğini duydum

Merhaba 21 yaşındayım TSH değerim 3.33 çıktı. Gebelik için 2-2.5 olması gerektiğini duydum. Benim TSH değerim referans aralığında normal gözüküyor , referans değeri 0.35 -4 olmalıymış . Fakat üst sınıra çok yakın bu beni huzursuz ediyor. Düşürmek için doktora gitmeli miyim?

Tahlil.com Cevabı : Gebe kaldığınız takdirde bu değer yüksek olacaktır.Detaylı muayene ve danışma amaçlı endokrinoloji bölümüne başvurunuz.