8 aylık bir bebeğim var tsh değeri 7,8 Sonuç normal mi? Öneriniz nedir?

8 aylık bir bebeğim var tsh değeri 7,8 t4 değeri 0,96 çıktı daha önce yapılan değerler ise tsh 5,61 t4 değeri ise 0,98 çıktı sonuçlar normalmi yoksa ilaç tedavisine baslanilmalimi

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlar normal değil.TSH değeri yüksek.Hipotiroidi sorunu olabilir.Tercihen çocuk endokrinolojisi bölümüne başvurunuz.