21 yasindayim.2 düşük yaptim son kürtajin ustunden 5 ay gecti.adetimde bu ay azalma oldugu icin doktora gittim.

Meraba ben 21 yasindayim.2 düşük yaptim son kürtajin ustunden 5 ay gecti.adetimde bu ay azalma oldugu icin doktora gittim.Adetimin 13.gununde hormon testi yapti.Fsh11,77 Lh16,80 Estradiol127,78 cıkti.ve menopoza giriyo gibisn dedi doktor.adetliyken yapilmasi gerekmiyomu testlerin 13.gununde yaptgi icin dogruluk payi nedir.

Tahlil.com Cevabı :

Bilhassa kadınlar olmak üzere tüm hormon tetkik ve tahlillerinin değerlendirilip yorumlanma aşamasında yapılan testlerin referans değerleri, tahlil için kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.
Hormon testi sonuçlarınıza dair Tahlil.com'a sorunuzu,  belirtilen kurallara göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.

Konuya dair aşağıdaki bağlantıda  detaylı bilgi ve açaıklamaları  bulabilirsiniz.

Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar