22 yaşında bekar bi bayanım HOMA-IR sonucum 5.3 (normal değer0-2.5)

22 yaşında bekar bi bayanım HOMA-IR sonucum 5.3 (normal değer0-2.5) ve SERBEST TESTOSTERON sonucum 1.75 (normal değer0.2-0.3) çıktı polikistik over'im var sonuçlar ciddi bir sorun teşkil ediyor mu ?? nasıl bi tedavi uygulamam daha yararlı olur ??

Tahlil.com Cevabı : HOMA testinizin yüksek çıkması insülin direnci olabileceğini gösteriyor sizde.Bu durumda bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız uygun görülüyor.