23 yasındayım eklem agrısıyla hastaneye gıttıgımde aso ve crp testlerı yapıldı. ASO :820 ÇIKTI normal degerı 0-200

Merhabalar.23 yasındayım eklem agrısıyla hastaneye gıttıgımde aso ve crp testlerı yapıldı. ASO :820 ÇIKTI normal degerı 0-200 ARASINDA. CRP:0.395 ÇIKTI. normal degerı 0-0.8 arasında. romatızmadan süphelenıyorum.yorumlarsanız sevınırım tesekkürler...

Tahlil.com Cevabı : RF değeriniz normal çıkmış, ASO yüksekliği de tek başına romatizma yönünden bilgi vermez.