24 yaşında bi bayanım romatoit fa.(RF) testi 74,5 çıktı bazı okuduğum sitelerde birçok cevap buldum ve kafam karıştı.

24 yaşında bi bayanım romatoit fa.(RF) testi 74,5 çıktı bazı okuduğum sitelerde birçok cevap buldum ve kafam karıştı.hepatit b taşıyısıyım ama karaciğer enzim testlerim normal çıktı bu RF değerim neden yüksek çıkmış olabilir?testi yaptırdığımda gribal durumum vardı bu etkiliolmuş olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : RF testinin yüksekliğine dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz. http://tahlil.com/rf-testi-yuksekligi