25 yaşında 170boy 70 kılo agırlıgında bır erkeğim hepatit testlerini yaptırdım hepsi negatif ama ultrasonda böbrteklerıme baktırırken karacıgerımde yaglanma var

25 yaşında 170boy 70 kılo agırlıgında bır erkeğim. hepatit testlerini yaptırdım hepsi negatif ama ultrasonda böbrteklerıme baktırırken karacıgerımde yaglanma tespıt edıldı. kan degerlerım de sgpt (alt ) degerım 55 cıktı diğer degerler normal. sorunum nedır ne önerırsınız ?

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer yağlanmasında ALT değeri yüksek çıkabilir, sizde de az da olsa yüksek çıkmış.