2,5 yıldır plt düşüyor.4. hemetoloğa gidiyorum. son değer 32,5 bindi. kortizon,IVIG,revolade kullandım hiç etkilemedi?

2,5 yıldır plt düşüyor.4. hemetoloğa gidiyorum. son değer 32,5 bindi. kortizon,IVIG,revolade kullandım hiç etkilemedi. biyopsilerde ilik temiz çıkıyor. çok korkuyorum. hamile kalmama izin verilmiyor. ne yapabilirim, ne olabilir kimse teşhis koyamıyor. yardımcı olabilir misiniz

Tahlil.com Cevabı : İdiopatik Trombositopenik Purpura denilen hastalığınız var, takip edilmesi ve gerektiğinde tedavi verilmesi gereklidir, hamilelikte trombosit sayısı bu hastalıkta ciddi olarak düşebilir..