2 defa trombositi düştüğü için trombosit verildi. Trombositi 50 bin seviyelerinde. Normal mi?

Merhaba annem 2007 yılında trombosit düşüklüğü nedeniyle dalak ameliyatı oldu. bu zamana kadar tedavi devam etti fakat 2 defa trombositi düştüğü için trombosit verildi.3 gündür eklemlerinde ve kemiklerinde agrı ve acılar var trombositi 50 bin seviyelerinde doktoru normal dedi ama biz endişeliyiz.

Tahlil.com Cevabı : 50.000 seviyelerinde korkulacak bir durum yoktur ancak geçirilen enfeksiyon veya enflamasyonlarda trombosit seviyelerinde hızlı düşüşler olabilir, yakından ve hematoloji tarafından takip edilmesini öneririz..