26 yaşında bir bayanım 3 ay önce ankllozanspondolit ön tanısı konmuştu ama kesin bir tanı koyamamışlardı.Sedim değerim 30 çıktı

26 yaşında bir bayanım 3 ay önce ankllozanspondolit ön tanısı konmuştu ama kesin bir tanı koyamamışlardı.geçen hafta reglim 1 gün sürdü ve polikistoverım vardı daha önceden tekrar aynı kist varmış kan tahlilinde sedim 30mm çıktı ve hemoglabin (E) 3+ normal mi ? normal değilse bunun ne ile ilgisi olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun, ankilozan spondylit de sedimentasyon yüksekliği olabilir.Kaldı ki 30, bir bayan için aşırı yüksek bir sedim değeri de değil. Hemoglabin (E) 3+ , diye belirtiğiniz ise kan tahlili sonucu değil idrar tahlili sonucu gibi.Adet döneminde böyle bir sonuç çıkabilir idrarda.