26 yaşında bir bayanım. Diyetisyen için bazı tahliller yaptırdım?

 26 yaşında bir bayanım. Diyetisyen için bazı tahliller yaptırdım. Çıkan sonuçlara göre;Kolesterol: 221,7 (110-200)HDL-C : 68,6 (35-60)LDL : 142,3 (60-129)HGB : 13,2 (13,5-18)HCT : 39,4 (42-52)BA% : 1,7 (0,3-1,5)Sanırım kolesterolüm bir hayli yüksek. Bazofil değerimde referans aralığına baktığımda yüksek gözüküyor. Çıkan sonuçlar nedir? Baktığımızda ciddi birşey var diyebilir miyiz?İlginiz için teşekkürler.İyi çalışmalar

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve kötü kolesterol ( ldl) değerlerinizde aşırı olmasa da yükseklik var.Ayrıca hafif derecede kansızlık bulgularınız var.İlk aşamada diyet ve düzenli egzersiz kolesterol değerlerinizi düşürmede işe yarayacaktır