28 yaşındayım yaklaşık 5 aydır trombosit değererim yüksek çıkıyor sürekli 500 lerde bunun üzerine periferik yayma bakıldı ?

28 yaşındayım yaklaşık 5 aydır trombosit değererim yüksek çıkıyor sürekli 500 lerde bunun üzerine periferik yayma bakıldı bunda da yine yüksak ve bide lenfosit oranı yüksek olduğu söylendi 15 gün sonra tekrarlanması gerektiği söylendi aklım karıştı sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim ....teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı : siz bir an önce hematoloji merkezine başvurun. eğer üst üste 2 kez trombositt yüksek ise ayrıntılı tetkikler yapmak gerekir