29 yaşında bayanım, tahlil sonuçlarım aşağıdaki gibi olup, merak ettiğim makroprolaktinin pozitif olması ne demektir?

Merhaba,29 yaşında bayanım, tahlil sonuçlarım aşağıdaki gibi olup, merak ettiğim makroprolaktinin pozitif olması ne demektir? Şimdiden çok teşekkür eder,İyi çalışmalar dilerim.TSH - 2,955Normal Değer: 0,27 - 4,2Anti-Tiroglobulin - 1,05ND: 0 - 4,11Prolaktin - 43,21ND 5,18 - 26,53Anti- Mikrozo.Ab(Anti-TPO) - 0,47ND: 60 ise Makroprolaktin negatifMonomerik Prolaktin <40 ise Makroprolaktin pozitifMonomerik Prolaktin %40-%60 ise sınırdadır.

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin yüksekliği bayanlarda görülen hormonal bir hastalıktır.Makroprolaktinemi prolaktin yüksekliği anlamına gelir.Bu konuda aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali