29 yaşında FMF hastası bugüngü tahlillerinde sedimantasyonu:27 - crp:38,32 çıktı sizce bu değerlere göre durumu nedir.

Merhabalar benim eşim 29 yaşında FMF hastası bugüngü tahlillerinde sedimantasyonu:27 - crp:38,32 çıktı sizce bu değerlere göre durumu nedir.

Tahlil.com Cevabı : Sedimantasyon testi ile birlikte CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.Her 2 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...Sedimentasyon yüksekliği nedir?CRP yüksekliği nedir?