:79 Yaşında dedemin sedim 100 CRP si 208 çıktı ?

79 Yaşında dedemin sedim 100 CRP si 208 çıktı 3 hafta antibiotik kullandık levonat 500 mg ama 3 hafta sonucu bir sonuç alamadık en az sedim 98 CRP 188 olarak çıktı ve biz bu hastaya evde bakıyoruz her 6 saatte bir ateşleniyor ne yapmamız gerekir

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞžİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir