29 yaşındayım tahlil sonuçlarım: T.kolestrol:232,ldl:153.2 wbc13.80-hgb16.6_hct48.7_%mo3.9-NE.Diğer tetkikler normal.

Tahlillerimi değerlendirir misiniz?29 yaşındayım tahlil sonuçlarım: T.kolestrol:232,ldl:153.2 wbc13.80-hgb16.6_hct48.7_%mo3.9-NE.Diğer tetkikler normal.

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değeriniz yüksek.Bununla birlikte kötü huylu kolesterol adı da verilen ve düşük olmasını istediğimiz LDL kolesterol testi de yüksek çıkmış.Yaşınız genç olmasına rağmen bu değerlerin şimdiden yüksek çıkması dikkatli olmanızı gerektiriyor.Genetik bir yatkınlığınız da olabilir.Düzenli egzersiz ve diyetisten desteği ile diyet yararlı olacaktır.Kilonuzu yazmamışsınız ama kilo vermeniz gerekebilir.WBC ve nötrofil bakteriyel kökenli enfeksiyonlarda yüksek çıkan parametrelerdir.Bir enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz.Hb ve hct yüksekliğiniz ise çok aşırı değil.Yüksek rakımlı yerlerde yaşayanlar ve sigarayı çok içenlerde bu tür bulgular olabilir.