3 ay önce yapılan kan testinde Anti Hbs(kemiluminesans veya benzeri) değer 631.01

Hocam merhaba 3 ay önce yapılan kan testinde Anti Hbs(kemiluminesans veya benzeri) değer 631.01. Hbsag (kemiluminesans veya benzeri) değer 0.24, Anti hcv (kemiluminesans veya benzeri) değer 0.04 Anti hıv( kemiluminesans veya benzeri) değer 0.07 bu değerlerin sonucunda herhangi bir hastalığım varmıdır. Bir kaç ay sonra düğünüm olacak yapılan sağlık raporunda bir sıkıntı çıkar mı.

Tahlil.com Cevabı :

 Anti Hbs(kemiluminesans veya benzeri) değerinin 631.01  olması 2 nedene bağlı olabilir.

1.Öncesinde Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsinizdir.Vücudunuzda da bu virüse karşı doğal bağışıklık olmuştur.
2.Hepatit B aşısı olmuşsunuzdur. Hepatit B den korunmak için.Aşı tutmuş ve aşı sonrası koruyuculuk gelişmiştir.

Her 2 durumda da sizde bir enfeksiyon veya hastalık olduğunu söyleyemeyiz.Tam aksine Hepatit B ye karşı koruyuculuğunuz var ve bu da tamamen istenen bir durum.Yani sonuçta korkulacak bir şey yok.

Bunun dışında sormuş olduğunuz:

 Hbsag (kemiluminesans veya benzeri) değer 0.24 değeri normaldir, Hepatit B virüsüne bağlı enfeksiyonun sizde olmadığını gösterir.
 Anti hcv (kemiluminesans veya benzeri) değer 0.04  ise yine benzer şekilde sizde Heptit C virüsünün bulunmadığını gösterir ki, bu da normal bir değer olup hastalık bulgusu değildir.
Son olarak, Anti hıv( kemiluminesans veya benzeri) değer 0.07  değeriniz de normal. AİDS olarak da bilinen HIV enfeksiyonunun sizde bulunmadığını gösteirir.

Sonuç olarak değerleriniz tamamen normal, düğünde asla sorun çıkmaz.

Umarız müstakbel eşinizin de sonuçları sizin gibi normaldiir.

Şimdiden mutlu bir yuva kurmanızı dileriz Tahlil.com ailesi olarak.