3 aylık bebeğimin sgot(ast) değeri 57 sgot (alt) değeri 30. doktor yüksek olduğunu söyledi.

 13 aylık bebeğimin sgot(ast) değeri 57 sgot (alt) değeri 30. doktor yüksek olduğunu söyledi. 3 hafta sonra yaptırdım yine bu sefer de ast 54 alt 30 çıktı. Bebekler için normal bir değer midir?

Tahlil.com Cevabı : Değerlerde az da olsa bir yükseklik var.Ultrason ve başka tahlillere de gerek olabilir.Bebeğin kullandığı bazı ilaçlar nedeniyle de yüksek çıkmış olabilir.