3 düşüğüm oldu hangi testleri yaptırmalıyım...

hocam 3 düşüğüm oldu ilki 4 haftalık 2 cisi 7 haftalık 3 üncüsü 3 haftalıktı düşük oldu hocam hangi testleri yaptırmam lazım neden böyle oluyor tutunamadan düşüyorlar ne olur yardım edin

Tahlil.com Cevabı : Düşüğün farklı nedenleri olabilir ve çoğu kez kesin neden tam olarak tespit edilemez. İlk 3 aydaki veya bir kereye mahsus görülen düşüklerin en yaygın sebebi, embriyonun gelişiminde bir şeylerin ters gittiği anlamına gelen, kromozom bozukluklarıdır. Bu bozukluk henüz döllenme aşamasında oluşur. Ekstra kromozomlar ya da eksik genler bebeğin gelişimini durdurur. 35 yaşında sonra risk biraz daha artar ama, kromozom bozukluklarına bağlı bir düşük hemen her anne adayının başına gelebilir. Doğum hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilerek gerekli tetkiklerin yapılmasını öneririz..