3 yaşında bir oğlum var kulakları iltihaplandı, boğazları da kızarıktı.Boğaz kültürü yapıldı çıkan sonuç:boğaz kültürü üredi şeklindeydi.Antibiyotik kullanıyor.Önemli birşey midir? Teşekkürler

3 yaşında bir oğlum var kulakları iltihaplandı, boğazları da kızarıktı.Boğaz kültürü yapıldı çıkan sonuç:boğaz kültürü üredi şeklindeydi.Antibiyotik kullanıyor.Önemli bir şey midir?

Tahlil.com Cevabı : Boğaz kültürü sonucunda boğaz kültürü üredi diye bir rapor olmaz.Sanırım sonucu yanlış yazmışsınız.Normal çıkan boğaz kültürlerinde,sonuç raporu olarak Normal Boğaz Florası Bakterileri üredi yazılır.Eğer sonuç normal değilse de Beta Hemolitik Streptekok ürediğine dair bir sonuç raporu bulunur.