Boğaz kültürü tahlilinde 3 pozitif A Grubu Beta Hemolitik Streptokok üredi yazıyor.Anlamı nedir.

Boğaz kültürü tahlilinde 3 pozitif A Grubu Beta Hemolitik Streptokok üredi yazıyor.Anlamı nedir?Hastalık mı  var?

Tahlil.com Cevabı : Boğaz kültürü tahlilinde A Grubu Beta Hemolitik Streptokok üremesi normal olmayan bir durum.
Boğazınızda bakteriyel bir enfeksiyon var.
Boğazda bir enfeksiyon etkeni üremiş anlamına geliyor.Doktorunuz buna uygun tedavi başlayacaktır.