30 yaşında bayanım yapılan plt tahlilim normal değeri 150-300 arası olması gerekirken 132

adım serpil taylan 30 yaşında bayanım yapılan plt tahlilim normal değeri 150-300 arası olması gerekirken 132 çıkmıştır ve glukoz tahlili normal değeri 70-105 arası olması gerekirken 66 çıkmıştır bunlar ne anlama gelmektedir

Tahlil.com Cevabı : Herhangi bir şikayetiniz yoksa bu düşük değerler çok önemli değil. Bir ay sonra tekrar test yaptırabilirsiniz eğer plt değerleri yine düşük çıkarsa bir hematoloji uzmanına muayene olabilirsiniz.