Merhaba 37 haftalık ikizlere hamileyim.plt değerlerim devamlı düşüyor. En son yaptırdığım tahlil: PLT 83,0 REF. ARA 150-400 PDW 23,8 REF ARA 9-17 ?

Merhaba 37 haftalık ikizlere hamileyim.plt değerlerim devamlı düşüyor. En son yaptırdığım tahlil: PLT 83,0 REF. ARA 150-400 PDW 23,8 REF ARA 9-17 GLUKOZ 66 REF.ARA 74-109 KREATİNİN 0,48 REF.ARA 0,5-1,2 ALKALEN FOSFATAZ 139 REF.ARA 35-104 PROTEİN 5,6 REF.ARA 6,4-8,3 ALBÜMİN 3,3 REF.ARA 3,5-5,5 CRP 6

Tahlil.com Cevabı : Evet, kan sayımı sonucunuza göre trombosit diğer adıyla da platalet( PLT)  değeri oldukça düşük.Bu sonuç  normal değil, Araştırılması gerekir.Kan sayımında PLT düşüklüğü olduğunda, kanamalara karşı bir eğilim olabilir.Bir kan hastalığı da bulunabilir.Doğum sırasında da sorun yaşayabilirsiniz, bir hematoloji uzmanına başvurulmasında  yarar var.PLT (Trombosit)  testi  düşüklüğü nedenleri ve PLT testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, Tahlil.com'a sorulmuş soru ve uzmanlarımızca verilmiş cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?