30 yaşındayım birkaç tane tahlil yaptırmıştım Tahlil sonuçlarım şu şekilde çıktı

Merhaba 30 yaşındayım birkaç tane tahlil yaptırmıştım Tahlil sonuçlarım şu şekilde çıktı Trıglıserıd normal değer 35-140 benim sonucum 78 LDL-Kolest normal değer 0-130 benim sonucum 151,4 Kolestrol normal değer 130-200 benim sonucum 215 Bu sonuçları için ilaç kullanmalı mıyım? Teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değeriniz üst sınırda. İlaç kullanmadan önce diyet yaparak kolesterol düzeyinizi düşürmenizi öneririz. Değerlerinizde düşüş olmazsa bir dahiliye uzmanına muayene olmalısınız.