32 aylık kızımda 2 haftadır kontrol altına alamadığımız ateş var,10 gün süren antibiyotik kullanımı

merhaba,32 aylık kızımda 2 haftadır kontrol altına alamadığımız ateş var,10 gün süren antibiyotik kullanımı,3 iğne bir işe yaramadı,1 pratisyen,2 çocuk uzmanı,1 kbb doktoru gördü teşhis yok:(en son bugün idrar tahlilinde herşey normal bakteri 11 yazıyor.doktor görmedi henüz.bunun bir anlamı varmı?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde normalde bakteri olmaması gerekir fakat kız çocuklarında idrar alırken kontaminasyon dediğimiz çevreden kirlenme sonucu bakteri görülebilir. İdrar kültüründe saf ve fazla miktarda bakteri üremesi olursa bu çocuğunuzun idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğini gösterir, ilaç testi yapılıp uygun antibiyotiğin başlanması gerekir.