32 yasindayim hamilelik sekerim vardi ama diyet ve sporla yukselmeden gecirdim.

32 yasindayim hamilelik sekerim vardi ama diyet ve sporla yukselmeden gecirdim. Sumdi kontrollerde glukoz 109 mg/dl 74-106. İnsulin 20.4 uu/ml 1.9-23.00 total ige 252 iu/ml 0-87. Ferritin 15.9 ng/ml 4.63-204 cikti . Ne yapmaliyim:-)

Tahlil.com Cevabı :   Glukoz değerinizdeki yükseklik diabet yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor 100 ün üstü çıkan değerler çok normal kabul edilmez.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.