33 yaşında 83 kiloyum. Tatlil sonuçlarımda ALT normal değeri 0-55 iken benimki 60, CRP normal değeri 0-0,5 iken benimki 2.11 çıktı

Merhabalar hocam. Ben 33 yaşında 83 kiloyum. Tatlil sonuçlarımda ALT normal değeri 0-55 iken benimki 60, CRP normal değeri 0-0,5 iken benimki 2.11 çıktı. Değerlendirirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : ALT bir karaciğer testidir, karaciğer fonksiyonlarında bir bozukluk olunca yüksek çıkabilir. CRP ise bir akut faz reaktanıdır.Başlıca enfeksiyonlar ve bazı romatizmal hastalıklada yüksek çıkabiliir.