33 yaşındayım ,çocuk düşünüyoruz,eşim bir kaç ay önce boş gebelik yaşadı bu nedenle kruger metoduyla test yaptırdım.

33 yaşındayım ,çocuk düşünüyoruz,eşim bir kaç ay önce boş gebelik yaşadı bu nedenle kruger metoduyla test yaptırdım,yorumlamanızı rica ederim.SpermiogramAbstinan Süresi 4 GünMiktar 4.8 mL > 2 mLRenk Krem KremGörünüş OpelesanPh 8.0 7.2 – 8.0Viskozite NormalLikefaksiyon Süresi 20 Dakika Sperm Konsantrasyonu 20.400 milyon / mL > 20 milyon / mLToplam sperm sayısı 97.920 milyon > 40 milyon Morfoloji( Kruger Strict .Criteria > % 14 Fertil % 5 – 14 Subfertil/Fertil% 1 – 4 SubfertilNormal Morfoloji 13 %Anormal Morfoloji 87 %Baş Anomolisi 32 %Boyun Anomolisi 27 %Kuyruk Anomolisi 28 %Lökosit 100 bin / mLEritrosit YokAglutinasyon YokImatur germ hücresi 1-2 adet / her sahada Motilite 1.saathızlı hareketli 30%yavaş hareketli 21 %Yerinde hareketli 31 %hareketsiz 18 % 2.saathızlı hareketli 27%yavaş hareketli 17 %Yerinde hareketli 34 %hareketsiz 22 %

Tahlil.com Cevabı : Anormal morfolojil yani şekilli spermler yoğun olarak görülmüş.Bir üroloji uzmanına danışmalısınız