33 yaşındayım ve şeker hastasıyım

İyi günler ben 33 yaşındayım ve şeker hastasıyım bi kaç gün önce yaptırdığım test sonuçlarım Glukoz 154 kreatinin 0.78 kolestrol 219 triglesirid 218 HDL-C 39 LDL 136 ALT 251 GGT 754 TOKLUK KAN ŞEKERİ 346 ve TSH 0.010 değerlerimin özellikle ALT değerinin çok yüksek olmasının sebebi ne olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Şeker hastalarında birçok nedenden dolayı olabilir. En sık nedeni de karaciğer yağlanması olabilir.. Şekeriniz nedeniyle endokrinoloji uzmanı kontrolunde olmanızı öneririz..

e********* :

Cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederim bugün tekrardan yaptırdığım tahlillerimde ALT sonucum 74 çıktı 4 gün içinde değerlerin düşmesi ciddi bi sorun olmadığını gösterirmi? Birde TSH değerimin bukadar düşük olması hamile kalmama engelmidir? Elisa testinde hsga sonuç negatif 0.01 çıktı bu iyimidir?

Cevap:

Evet gösterir, Tiroid bezi fonksiyonlarındaki anormallik menstruel siklus düzenini bozmakta, ovulasyon (yumurtlama) ile ilgili sorunlar oluşturabilmektedir. Tanısı henüz konmamış hipotiroidi ve hipertiroidi gibi tiroid fonksiyon bozuklukları ayrıca düşük oranlarında artış, çocukta doğum sonrası ve gelişimsel sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.