35 yaşında erkeğim, şikayetim sık idrar yapma, İdrar mikroskopisinde 20-30 lökosit bulundu.Staphylococcus epidermidis üredi.

35 yaşında erkeğim, şikayetim  sık idrar yapma. .doktor tahlilllerle diğer olasılıkları eledi( hpv,candida,gonorea vs.) İdrar mikroskopisinde 20-30 lökosit bulundu, idrar kültürü yaptıÜreme oldu, Staphylococcus epidermidis binden az çıktı.bazı antbytikler artı bazıları eksi. amoksiklav eksi;gentamisin artı.hangi antibiyotik  yararlı?

Tahlil.com Cevabı : Staphylococcus epidermidis üremesi anlamlı değildir ve genellikle bir enfeksiyon etkeni olarak kabul edilmez.Tedavi için ise doktorunuza danışmalısınız.