Merhabalar. Yaklaşık 15 gün önce kasık bölgesinde ağrı nedeniyle idrar tahlili yaptırdım 10-12 lökosit ve seyrek epitel hücresi çıktı?

Merhabalar. Yaklaşık 15 gün önce kasık bölgesinde ağrı nedeniyle idrar tahlili yaptırdım 10-12 lökosit ve seyrek epitel hücresi çıktı. doktorum bana idrar yolu enfeksiyonum olduğunu söyledi ve tarivid adlı ilacı kullanmamı önerdi. ilacı 15 gün kadar kullandım ve bugün yine idrar testi yaptırdım , her alanda 1-2 lökosit , 2-3 eritrosit ve seyrek epitel hücresi görüldü. ağrım tamamen geçmedi ama azaldı sizce antibiyotik tedavisine devam etmelimiyim?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com olarak, idrar kültürü yapılmadan idrar yollarında enfeksiyon tanısının koyulmasını doğru bulmuyoruz.İdrar kültürü testi enfeksiyon ve antibiyotik kullanımı yönünden doğru bilgi vermektedir.