3,5 yaşında oğlum var, sürekli bir hastalık hali ve antibiyotik kullanımı oldu

Benim 3,5 yaşında oğlum var mayıs ayından beri sürekli bir hastalık hali ve antibiyotik kullanımı oldu.Pazar günü çocuğumu tekrar ateş halsizlikten dolayı doktora götürdüm kan ve boğaz kültürü alındı ve kanında mikrop olduğu söylendi.5 günlük iğneli bir tedaviye başladık bu mikrobun sebebi ne olabilir ve ileriki dönemde bu mikroptan dolayı başka bir hastalık ile  karşılaşabilirmiyiz?

Tahlil.com Cevabı : Enfeksiyonların bir çok nedeni olabilir.Bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler gibi.
Özellikle çocuğunuza CRP tahlili yapılmalı ve bu değerin takibi önemli.
Ayrıca idrar kültürü tahlili de gerekebilir.
Yapılacak tahliller ve tedavi konusunda size en doğru bilgiyi çocuğunuzu değerlendiren çocuk hastalıkları uzmanı verecektir.