4 haftalık hamileyim ilk kan tahlilimde toksoplasma Ig M 0.61 şüpheli çıktı.sonucunu yorumlar mısınız?

 4 haftalık hamileyim ilk kan tahlilimde toksoplasma Ig M 0.61 şüpheli çıktı. (lütfen toksoplasma 0.61 şüpheli sonucunu yorumlarmısınız 1 hafta sonra tekrar aynı testi yapıcam dedi ama ben çok korkuyorum dr çok bilgilendirmedi lütfen beni bilgilendirin.)

Tahlil.com Cevabı : Hamilelikte  toksoplasma Ig M pozitifliği istenen bir durum değildir, gebeliğin sonlandırılması gibi istenmeyen sonuçlara yol açabilir.Ama hemen de panik olmayın sizde şüpheli çıkmış, pozitif değil.Avidite denilen bir yöntemle toxo sonucunun tekrar ve teyid edilmesi en doğru olandır.Bu konuya dair aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.http://tahlil.com/toxoplasma-ve-toxoplasma-enfeksiyonu-avidite-testi-nedir