43 Bir kaç gündür sabahları çok dengesiz ve neredeyse sarhoş gibi uyanıyordum. Tansiyonumu ölçtürdüm 12_8 çıktı ?

Merhabalar ben 43 Bir kaç gündür sabahları çok dengesiz ve neredeyse sarhoş gibi uyanıyordum. Tansiyonumu ölçtürdüm 12_8 çıktı yani normaldi. A nnem ve eanne tarafımda yüksek şeker var ve onun şeker ölçme aletiyle öçltüm şekerimi ve 47 çıktı üstelik de tok halde..sonra kan testi yaptırdım ve açlık şekerim 69 çıktı. gliserid 248 LDL kollesterol 142 HDL ise 40 çıktı. doktoruma gitmedim henüz sonuçlar nasıl ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı : Şeker değerlerinizde anormallik var.Ayrıca LDL kolesterol değeri de yüksek.Şeker hastalığı genetik olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız