43 yaşındayım.normalde 28-29 günde regl oluyorum evliyim ?

43 yaşındayım.normalde 28-29 günde regl oluyorum evliyim geçen ay 27 sinde oldum normalde iki gün geri gider ama hala olmadım evde test yaptım negatif çıktı ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda gebelikten söz edemeyiz.Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olmaz.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?