5 ay önce elisa testi yaptırdım ve sonuc olarak Anti HBs (ELISA)POZİTİF (153) ?

5 ay önce elisa testi yaptırdım ve sonuc olarak Anti HBs (ELISA)POZİTİF (153) HBsAg (ELISA) NEGATiF (0,13) çıktı 1 gün önce yaptırdıgım testte ise Albümin 4,9 Bilirubin(Total)    1,6 Direkt Bilirubin 0,5 çıktı bu ne demek ve testi tok karnı yaptırdım bu sonucu değiştirebilir mi ?

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu iki nedene bağlı olabilir.1.Hepatit B aşısı olmuşsunuz önceden ve bu nedenle bağışıklığınız olmuş2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.Her 2 durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.