5 yaşındaki çocuğumun PLT değeri88 çıktı sonra 100 çıktı 5 gün sonra kontrol bunlar ne anlama geliyor?

Selam hocam 5 yaşındaki bugün cocugumu doktora götürdüm kan tahlili yaptırdık plt degeri önce 88 çıktı daha sonra tekrar kan aldılar bu kez deger 100 çıktı parmak ucundan kan alarak cam üzeride mikroskopta inceledi kanda her hangi bi hastalık olmadıgını beyan etti çocuk bugünlerde hafif grip var doktorda enfeksiyondan dolayı ola bilir dedi 5 gün sonra yine getirin dedi tedirgin olduk biraz size yazmaya karar verdim şimdiden sağolun

Tahlil.com Cevabı : Geçmiş olsun öncelikle.PLT yani trombosit değerleri düşük çocuğunuzun. Doktorunuz gereken bilgiyi vermiş.Eğer plt düşüklüğü bir sonraki tahlilde de devam ederse, çocuk hematoloji uzmanına başvurun.