5 yaşındaki kızım diş çekimi ve dolgusu için genel anestezi alıcak fakat tahlil yapıldı sizce bir sorun var mı?

5 yaşındaki kızım diş çekimi ve dolgusu için genel anestezi alıcak fakat tahlil sonuçlarında aptt 40.0 çıkmış hemogram sonuçlarında ise wbc 9.6 - neu 37,5 - lym 50,3 - mon 8,6 değerlerinde bu durumda ne kadar endişelenmeliyim? ayrıca diş çekimi sonrası bu değerlerle oluşabilecek aksilikler nelerdir?bu değerlerle anestezide kullanılan gaz vb madde arasında oluşabilcek komplikasyon varmı varsa nelerdir?

Tahlil.com Cevabı : APTT testi yüksek çıkmış ancak tek başına bir kriter değil,PTZ,INR gibi parametrelerde operasyon öncesi istenir.Bu testlerin sonucu da belirleyicidir.Anestezinin riskleri konusunda bir anesteziyoloji uzmanı size detaylı bilgi verecektir.