5 yaşındaki kızımın yanağını kene ısırdı, doktora gittik keneyi çıkardılar. iki gün sonra kızımın ateşi çıktı?

5 yaşındaki kızımın yanağını kene ısırdı, doktora gittik keneyi çıkardılar. iki gün sonra kızımın ateşi çıktı ve istiğfar etti.karnı da ağrıyor.yalnız bu arada kızımın boğazları da şişti.yine acile gittik kan tahlili verdik.acildeki doktor sonuçlara kesin bir cevap veremedi.bazı değerler farklılık arzediyor. farklı değerler : LDH 292,5 GRA 86,4 LYM 9,3 gra 7,3 yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızı inceledim.Şu anda panik olacak bir durum yok gözüküyor.Kene ısırması sonrası trombosit sayısının normalin altına inmesi,Lökopeni (Akyuvar sayısının normalin altına inmesi) ve kanamaya bağlı olarak da anemi(kansızlık) görülebilmektedir.Şu an için kızınızda böyle bir durum yok.Kızınızda kanama bulguları olursa bir an önce doktora gitmelisiniz