Kızımı kene ısırdı.

5 yaşındaki kızımın yanağını kene ısırdı.doktora gittik keneyi çıkardılar.iki gün sonra kızımın ateşi çıktı ve kustu.Karın ağrısı da var.Kızımın boğazları da şişti.Kan tahlili verdik.Doktor sonuçlara kesin bir

Tahlil.com Cevabı : veremedi.bazı değerler farklılık arzediyor. farklı değerler : LDH 292,5 GRA 86,4 LYM 9,3 gra 7,3 sonuçlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Tahlil Yorumu:Şu an için panik olacak bir durum yok.Kene ısırması sonrası trombosit sayısının normalin altına inmesi,Lökopeni (Akyuvar sayısının normalin altına inmesi) ve kanamaya bağlı olarak da anemi(kansızlık) görülebilmektedir.Şu an için kızınızda böyle bir durum yok.Kızınızda kanama bulguları olursa bir an önce doktora gitmelisiniz.Kırım Kongo hastalığında ve kene ısırığında yapılan tahlillere dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/kirim-kongo-kene-tanisinda-kullanilan-testlerkene-testi-ve-tanisi