5 Yaşındaki oğlumda Kortizol degeri düşüklüğü

Merhaba bes yasindaki oglumun kortizon degeri bu sekilde cikti sizce bir sorun teskil edermi genel saglik durumu iyi bu testi saat oglen 12 gibi verdik sizce bu sekilde bile olsa bir soruna sebeb olurmu cok endiselendim

Tahlil.com Cevabı :

Kortizol testinin ideal olarak sabah saatlerinde verilmesi en sağlıklı sonucu verir. Sabah 0800, 09.00 saatleri uygundur.Öğlen saatinde kan verilmesi problem yaratmış olabilir. Tabii oğlunuza bu testlerin hangi amaçla yapıldığı konusunda bilgi sahibi olursak çok daha deatylı bilgi verebiliriz.